
TUI heeft deze week een dealovereenkomst gesloten met D-rt Groep (D-reizen en VakantieXperts). Eerder al werden overeenkomsten gesloten met TravelXL en (inprincipe) met de Veluwegroep.
‘We zijn blij dat we eruit zijn. We hebben een model ontwikkeld dat door de reisagent breed ingezet kan worden. Via producten uit onze C-categorie kan hij concurreren met online aanbieders, terwijl voor het product uit onze A-categorie, waarin we veel eigen accommodaties hebben, vaak advies nodig is’, zegt Dimitri Joannides, manager Reisbureau Sales van TUI.
‘We investeren in voldoende capaciteit, in alle categorieën, zodat er voldoende aanbod is. Je kunt wel hoge marges beloven, maar als het product niet boekbaar is, heb je daar niets aan.’
Op de vraag waarom de gesprekken met D-rt Groep zo lang hebben geduurd, zegt hij: ‘het heeft langer geduurd omdat we eerder waren begonnen. Maar we hebben nu eerder een overeenkomst met D-rt Groep dan vorig jaar.’
Volgens Joannides heeft TUI, door het verdwijnen van Holland International per 1 november dit jaar, een nieuw commissiemodel ontwikkeld, dat past in de veranderende markt. ‘Een markt waarin een verschuiving plaatsvindt van de retail naar meer verkoop online en via ZRA’s en er steeds meer prijsconcurrentie is en meer ‘disrupters’ de markt betreden. Ondanks deze verschuiving blijft de retail een belangrijk onderdeel in onze omnichannel strategie en verkoopt de retail nog zeer grote volumes voor TUI’, zegt Joannides.
‘Daarom blijven we investeren in de relatie met de retail. In de onderhandelingen met onze belangrijkste retailpartners hebben we ingezet op een nieuwe commissiestructuur, met de hoogste commissies in de productgroepen waarin TUI veel investeert en een capaciteitsontwikkeling doormaakt. In de onderhandelingen hebben beide partijen uiteraard ook concessies moeten doen, maar we blijven investeren in de reisagent. We gaan onverminderd door met informatie-avonden, reisagenten-events, studiereizen en ondersteunen ook regelmatig initiatieven van retailers, zoals beurzen. Daarnaast voeren we steeds vaker gezamenlijke marketingcampagnes met onze retailpartners. Overigens zien we nu al een positieve ontwikkeling in de verkoop via de retail voor boekjaar 2017.’