
AI verandert in hoog tempo de manier waarop consumenten hun reis zoeken en plannen. Waar reizigers jarenlang gewend waren om bestemmingen, hotels en vluchten via zoekvelden en filters te vinden, ontstaat een nieuwe manier van zoeken: simpelweg vertellen wat je wilt.
Maar wat als AI niet alleen inspiratie geeft of een reisvoorstel maakt, maar die reis ook daadwerkelijk kan samenstellen én boekbaar kan maken?
Van AI-chat naar boekbare reis
Airtrotter laat op vrijdag 25 september tijdens een webinar zien hoe die volgende stap eruit kan zien. Het traveltechbedrijf heeft de afgelopen periode gewerkt aan een nieuwe AI-oplossing die LLM-chat combineert met de technologie achter dynamic packaging.
Aanmelden voor het webinar kan hier: https://live.zoho.eu/bvpi-chu-ofh
‘De toekomst is niet zoeken naar een reis. Het is vertellen welke reis je wilt’, zegt Stefan Dammers van Airtrotter.
Een reiziger hoeft daarbij niet langer zelf stap voor stap een reis bij elkaar te zoeken. In plaats daarvan kan hij in gewone taal omschrijven waar hij naar op zoek is. Denk aan: ‘Ik wil volgend voorjaar twee weken naar Japan, beginnen in Tokyo, daarna naar Kyoto en afsluiten aan het strand. We reizen met twee personen en willen rond de €2.500 per persoon uitgeven.’
De AI begrijpt de reiswens, maar daar stopt het niet. Op de achtergrond wordt de koppeling gemaakt met daadwerkelijk boekbare reiscontent. Vluchten, accommodaties, activiteiten en andere onderdelen kunnen worden gecombineerd tot een complete reis, op basis van beschikbaarheid en prijzen vanuit talloze suppliers en/of eigen aanbod.
Wat betekent dit voor reisorganisaties?
Volgens Airtrotter ligt juist daar een belangrijke volgende stap voor AI binnen de reisbranche. Niet nóg een chatbot die algemene reisinspiratie geeft, maar AI verbinden met de bestaande technologie, content en boekingsmogelijkheden van een reisorganisatie.
Tijdens het webinar laat Airtrotter live zien hoe dat in de praktijk werkt en wordt ingegaan op de rol die AI en LLM’s kunnen gaan spelen binnen het zoeken, plannen en boeken van reizen.
Het webinar vindt plaats op vrijdag 25 september om 10.00 uur en is gratis toegankelijk voor professionals uit de reisbranche.

Geef een reactie