
Na tien zeer succesvolle edities van de Travel Challenge, hét event waar hbo-/wo-studenten, bedrijven, experts en onderwijsinstellingen samenkomen, trekt dit jaar voor de elfde editie naar de Waalse Ardennen. TravMagazine reist mee…
Hoewel het voor sommige deelnemers een uitdaging is om op tijd in Eindhoven te komen, het beginpunt van de Travel Challenge, begint de daadwerkelijke challenge bij aankomst in Houffalize. Esther Gathier, manager Reiswerk, heet kandidaten en aanwezigen van harte welkom en valt direct met de deur in huis. De omgeving is prachtig en daar zal men de komende dagen zeker meer van gaan zien en ervaren, maar er moet vooral gewerkt worden aan de businesscase die op vrijdag door een Dragons’ Den, bestaande uit kopstukken uit de reisbranche, beoordeeld gaat worden.
Gathier licht in haar inleidende praatje de dynamiek van de reisbranche toe. Een tijd waarin AI, technologie, duurzaamheid en hedendaagse politiek een uitwerking hebben op het werkveld. Ze benadrukt dat het een pittige week gaat worden, maar tegelijkertijd een week waar veel competenties, ervaringen en jarenlang kennis samenkomen. Een plek om van elkaar te leren, elkaar te versterken en een moment waar wellicht nieuwe banen en collega’s worden gevonden.
Waar de studenten zich over gaan buigen? De opdracht luidt: Ontwikkel een integrale oplossing voor toekomstbestendig toerisme in West- en Noord-Europa. Concretiseer hierin de regierol van de reisorganisatie: hoe transformeren we de reissector van ‘aanbieder’ naar ‘bewaker’ van de bestemming?
Leren van de fouten van het verleden
Overtoerisme is op veel plekken in de wereld een feit. Daar waar voorheen het doel was zoveel mogelijk toeristen naar een bestemming te trekken, ligt de focus anno nu, nu men de impact ervan ervaart, op de spreiding ervan.
De case waaraan de studenten werken moet (meer) massatoerisme trachten te voorkomen en waar mogelijk terugdringen. Een aantal pijlers moet daarbij goed in acht worden genomen, onder andere denkend aan ecologische impact maar ook commerciële vitaliteit. Het team dat straks als winnaar uit de bus komt, zal het best gescoord hebben op creativiteit, innovatie, relevantie, haalbaarheid en duurzaamheid.
Een flinke klus, maar met hulp van coaches uit het werkveld en docenten van verschillende toerismeopleidingen uit het land, geen onmogelijke taak.
Volg TravMagazine op Instagram en Facebook voor dagelijkse updates omtrent de Travel Challenge in de Waalse Ardennen.
Geef een reactie