
Secret Escapes Group wil de website van TravelBird zo snel mogelijk weer online krijgen. Een woordvoerder kan nog niet zeggen wanneer dat is.
Op de website van TravelBird wordt inmiddels trots gemeld dat de Amsterdamse online reisaanbieder, die op 7 november officieel failliet werd verklaard, per 13 november onderdeel is geworden van de Secret Escapes Group. De website bevat tevens een link naar SGR, met informatie voor gedupeerde klanten. Het logo van SGR en Calamiteitenfonds is inmiddels op last van SGR van de website verwijderd.
SGR-directer Erik Jan Reuver verwacht niet dat travelBird op korte termijn opnieuw deelnemer van het garantiefonds wordt. ‘Er ligt geen aanvraag en Secret Escapes is in de UK gevestigd, dus kan ook geen deelnemer worden aan SGR. Ik geloof niet dat Secret Escapes TravelBird met een eigen BV-structuur als deelnemer gaat aanmelden. Als ze dat wel doen, zullen ze eerst minimaal een jaar in de wachtkamer moeten op basis van onze huidige regels.’
Curator Jan Padberg (HVG Law) maakte dinsdagmiddag laat bekend dat TravelBird een doorstart maakte onder de vleugels van Secret Escapes Group. Padberg omschreef Secret Escapes als ‘één van de leidende online ‘travel deal’ bedrijven in de wereld’.
Hoeveel Secret Escapes Group voor TravelBird heeft betaald, wordt verder niet meegedeeld. Wel noemt de curator desgevraagd de onderdelen die in de verkoop meegaan. Dat zijn de website, het IT-platform, de database, de handelsnaam en de logo’s. Daarnaast gaan maximaal 25 voormalig medewerkers van TravelBird mee in de doorstart.