
De financiële problemen van de IJslandse budgetmaatschappij Primera Air, die dinsdag zijn faillissement heeft aangevraagd en zijn vluchten abrupt heeft gestaakt, raken ook Sunweb. De Nederlandse touroperator vloog met Primera Air klanten uit Denemarken naar bestemmingen rond de Middellandse Zee.
Volgens CEO Gert de Caluwe van Sunweb zijn door het faillissement tot eind oktober circa 500 Deense passagiers getroffen. ‘Voor deze 500 passagiers moeten we effectief tot eind oktober een alternatief zoeken.’
Sunweb vliegt met Primera Air sinds het vijf jaar geleden met activiteiten op de Scandinavische markt begon. Er werd met Primera Air naar diverse bestemmingen rond de Middellandse Zee gevlogen, met nadruk op de Griekse eilanden. ‘We vliegen vanuit Scandinavië met verschillende maatschappijen. Primera Air was er daar één van. We gaan nu voor de getroffen passagiers alternatieven zoeken. Dat kan betekenen dat sommigen een dag langer op hun bestemming moeten blijven.’
De Caluwe zegt niet verrast te zijn door het faillissement. ‘Er gingen de laatste tijd al geruchten. Ik ben wel verrast door de abruptheid en de communicatieloosheid waarmee dit is gebeurd. Er was een mededeling op de website dat de vluchten werden gestaakt en dat was het.’
IJsland
Primera Air is een dochteronderneming van het IJslandse Primera Travel Group, met het hoofdkantoor in Riga en ook een Scandinavische tak, gevestigd in Kopenhagen. De maatschappij was actief met vakantievluchten vanuit Noord-Europa richting het Middellandse Zee. Sinds deze zomer waren er verre vluchten vanaf Londen en Parijs.
Volgens de airline zijn de financiële problemen mede ontstaan door te laat geleverde vliegtuigen, waardoor er hoge kosten waren voor het leasen van andere toestellen. Een nieuwe financieringsronde is mislukt.