
De piloten van Ryanair in Italië krijgen betere arbeidsvoorwaarden. Na acht maanden onderhandelen heeft de prijsvechter een akkoord bereikt met de Italiaanse pilotenvakbond Anpac.
De vakbond spreekt van een historisch moment. Het is de eerste keer dat Ryanair een collectieve arbeidsovereenkomst sluit. Eerder deze maand bereikte Ryanair al een overeenkomst met de Ierse piloten, maar daar moet nog over gestemd worden.
Ryanair ligt al ruim een jaar in de clinch met zijn personeel in heel Europa, dat betere arbeidsvoorwaarden eist. Het afgelopen jaar hebben piloten en cabinepersoneel al een paar keer actie gevoerd. De grootste staking, met bijna 400 geschrapte vluchten, werd veroorzaakt door stakingen bij piloten in Nederland, België, Zweden en Duitsland.