
Tussen Corendon en Prijsvrij is weer een juridisch gevecht losgebarsten. Prijsvrij heeft voor 3,4 miljoen euro beslag laten leggen op bezittingen van Corendon. Corendon heeft laten weten Prijsvrij aansprakelijk te stellen voor alle geleden schade.
De touroperator heeft getracht het beslag op te heffen maar de rechtbank (Noord Holland, 11 maart 2016) heeft dat afgewezen. Prijsvrij is een bodemprocedure begonnen tegen Corendon. Het conflict lijkt zich nu toe te spitsen op een email die in het kort geding is opgedoken waarin Corendon afspraken zou hebben gemaakt met Tjingo die de mededinging beperken. Corendon heeft al in een reactie laten weten de bodemprocedure met vertrouwen tegemoet te zien.
Corendon-topman Steven van der Heijden in een reactie aan TravMagazine: ‘Het is klinkklare onzin dat er schending van de Mededingingswet zou zijn. In 2012 zijn er afspraken gemaakt tussen Corendon en Tjingo die voortvloeiden uit nieuw beleid van Corendon. De keuze is toen gemaakt om minder via online agenten te verkopen omdat zij de commissie die ze van ons kregen als korting doorgaven aan de klant. Met dat model creëerden wij onze eigen concurrent. Het kon natuurlijk niet zo zijn dat wij daardoor duurder waren dan onze wederverkopers. De kop in NRC Handelsblad is absurd, de discussie gaat allereerst niet om prijsafspraken, maar om onze vrije keuze, of wij wel of niet een agenturenovereenkomst aangaan met een partij.’
‘Prijsvrij heeft een geïsoleerde mail aangedragen’ aldus Van der Heijden. ‘Op zich slim, maar het geeft een volledig vertekend beeld. Beslag is in Nederland erg makkelijk gelegd, maar het ongedaan maken is niet zo eenvoudig, dat zou beteken dat de ene rechter de andere overruled.’ Van der Heijden bewaart de rust derhalve. ‘Het beslag van 3,4 miljoen euro is vervelend, maar heeft geen enkele invloed op de continuïteit van de organisatie. Corendon is een sterk bedrijf en hier gaat verder niemand iets van merken. Je zult begrijpen dat wij Prijsvrij aansprakelijk stellen voor eventueel geleden schade.’
Langer
De zaak speelt al langer. Saillant detail is dat Tjingo al eerder door de rechter in de hoek is gezet en Prijsvrij een eerder beslag met rente heeft terug moeten storten op de rekening van Corendon. Het is derhalve niet duidelijk of het om werkelijke juridische strijdpunt gaat, of dat het eerder een steekspel betreft waar men niet van opgeven weet. Aangezien het een mail van Corendon aan Tjingo betreft die nu door Prijsvrij gebruikt wordt, geeft wel het beeld dat partijen alsnog de handen in elkaar hebben geslagen of dat er minimaal revanche gevoelens leven.