
Thomas Cook opent de komende twee jaar tenminste 14 nieuwe hotels binnen haar eigen merkportfolio, zo heeft het concern maandag laten weten.
Onderdeel van de groei zijn een derde Ocean Beach Club by Sunwing op Cyprus, als toevoeging op de resorts op Gran Canaria en Kreta, en nog twee Casa Cook hotels op Kos en Mallorca. Tevens zal het eerste eigen concepthotel in Italië, Sentido Acacia Marina op Sicilië, alsook het eerste hotel op de Malediven, Smartline Eriyadu, gelanceerd worden.
Thomas Cook gaat daarnaast nog negen nieuwe eigen hotels en vakantieresorts openen in de komende twee jaar. Op het Kaapverdische eiland Sal zal een eerste Sunwing en Sunprime resort gereed zijn voor het winter seizoen 2017/18. Tevens zullen nieuwe Sentido hotels geopend worden in Bulgarije Turkije en Kroatië. In Kroatië zal ook een nieuwe smartline worden geopend en er zullen extra SunConnect vakantieresorts in Spanje en Cyprus komen. Het tweede Sunprime hotel in Tenerife – Sunprime Ocean View – is zojuist geopend. Het Sentido Golden Star in Bulgarije zal omgedoopt worden in Sentido Marea en een complete renovatie ondergaan met vernieuwd management. Het eigen concept hotel portfolio voor zomer 2017 zal rond 190 hotels liggen.
Naast het openen van nieuwe hotels in 2017 en 2018, zal Thomas Cook uitbreiden in het aantal kamers binnen haar hotels van de eigen concepten. Met name de Sunwing Familie Resorts en de Adult-only Sunprime hotels zullen daarmee beschikbaar worden voor verkoop in alle Thomas Cook landen binnen Europa.
Een deel van het bestaande portfolio wordt gedeeld over alle Thomas Cook markten in zomer 2017, waaronder Ocean Beach Club op Gran Canaria, Sunwing Family Resort op Gran Canaria en Mallorca alsook de Sunprime hotels in Turkije en Mallorca.