
Meerdere schuldeisers hebben hun krachten gebundeld in een commissie van schuldeisers in de zaak rondom het faillissement de D-rt Groep. Dat wist uitgever Tom van Apeldoorn (uitgever TRAVel Media) te melden in de TAT’s Travel Podcast waarin Bavo König, advocaat en curator, te gast was.
Later vandaag bevestigden meerdere partijen aan TravMagazine dat zij zich hebben aangesloten bij de groep schuldeisers. Zij willen op die manier de mogelijkheid krijgen om mee te kijken met de curatoren.
‘De rechtbank kan bij een faillietverklaring of op een later moment een voorlopige commissie uit de schuldeisers benoemen wanneer daar een aanleiding voor is. Als curatoren proberen we daar objectief naar te kijken, want de schuldeisers hebben geld tegoed’, aldus König.
Volgens König (niet de curator van D-rt groep, red.) is het niet vreemd wanneer schuldeisers een stem willen hebben bij een faillissement. ‘Als curator wil je natuurlijk wel je handen vrij hebben en niet alles met zo’n commissie hoeven te bespreken. Dat is wel het gevolg van zo’n commissie. Aan de andere kant is het ook wel weer goed dat je wat tegenwind krijgt. Zeker met de kennis die dan aan tafel komt. Bepaalde besluiten moeten ook aan zo’n commissie worden voorgelegd, dus niet alleen aan de rechter commissaris (de rechter die toezicht houdt op het faillissement). Er zit wel degelijk een juridische bodem onder als er zo’n commissie wordt geformeerd. Dan moet een curator wel degelijk rekening houden met de standpunten van de schuldeisers. Hij kan die argumenten dan niet zomaar van tafel vegen.’