
In het Kunuku Aqua Resort op Curaçao worden vanaf half december frisdrank, wijn, bier, rum cola en softijs geserveerd door een robot. Resort-eigenaar Wout Tieleman bouwde een lasrobot om tot elektronische barman.
Samen met twee las- en staalbedrijven bouwde Tieleman de lasrobot om voor gebruik in zijn resort. Tieleman: ‘Ik vind het geweldig om techniek uit mijn oude onderneming in te zetten om gasten te kunnen bedienen op ons vakantieresort.’ Een gastvrouw of gastheer staat bij de bar om de machine toe te lichten en gasten te helpen bij het plaatsen van hun bestelling. Knoekie, zoals de Robo Bar wordt genoemd, wordt vanaf 15 december in gebruik genomen.
Kunuku Aqua Resort ligt centraal tussen de plaatsen Sint Willibrordus en Julianadorp en landelijk ten westen van Willemstad. Het resort is afgelopen zomer gerenoveerd en beschikt over 114 kamers/appartementen gebouwd in Caribische stijl. Het resort beschikt over (kinder)faciliteiten zoals een aquapark met vier waterglijbanen, restaurants, bars en een tropische tuin. Kunuku Aqua Resort wordt aangeboden door Corendon.