
Een opmerkelijke social media-campagne van telecomgigant KPN. Het bedrijf lanceert een e-gids waarmee de consument zelf reizen of zakenreizen kan samenstellen via Artificial Intelligence.
‘Maak van ChatGPT je eigen reisadviseur’, staat als kop boven de campagne. Dat moet kunnen met behulp van negen ChatGPT-prompts, ofwel gerichte zoekopdrachten, die moeten helpen bij het samenstellen van de (zaken)reis. Na het achterlaten van enkele gegevens is de gids te downloaden.
Enkele van de negen topics zijn ‘reisplan opstellen’, ‘culturele enquête’ ‘bedrijfsuitje plannen’ en ‘ontdek lokale hotspots’. Klik hier voor de gids van KPN.
Ik snap dan weer niet welk belang KPN heeft met deze actie.
Dat is hetzelfde als de ANVR tips gaat geven over hoe je via Chat GPT een prijsvergelijking hebt laten doen naar telefoon -en internetkosten en hoe je je abonnement bij KPN op kan zeggen.
Blijkbaar is het boeken van een vakantie een populaire use case voor veel ‘tech’ bedrijven die druk bezig zijn met AI. Dit spreekt natuurlijk tot de verbeelding van veel mensen. Niet leuk, maar wel een wake-upcall voor collega’s in de branche om volop aan de slag te gaan met AI. Wat nu al mogelijk is, is slechts het begin van wat ons nog te wachten staat als AGI – een menselijke vorm van intelligentie – werkelijkheid wordt.