
Onder het motto ‘Ervaar de smaak van Murcia’ ontdekte een groep genodigden dinsdagavond een keur van gerechten uit deze regio in het zuidoosten van Spanje. Dat gebeurde op initiatief van het Spaans Verkeersbureau.
Vertegenwoordigers van de Tourism Board Regio Murcia waren samen met Michelin-ster chefkok Juan Guillamón en zijn brigade afgereisd naar Amsterdam voor een workshop tapas maken.
In Keizer Culinair in Amsterdam stonden de ingrediënten al klaar om ensalada murciana, marineras, empanillas en paparajotes te maken. Allemaal lokale producten uit de ‘huerta’ van de Regio Murcia. Na een korte welkomstwoord en een informatieve video over gastronomie en toerisme in de Regio Murcia mochten de aanwezige journalisten en bloggers onder de deskundige leiding van chefkok Juan Guillamón zelf aan de slag om deze vier tapas te bereiden. Om daarna – uiteraard onder het genot van een glas wijn uit Murcia – te proeven en genieten van hun eigen creaties.
In de Regio Murcia is gastronomie onderdeel van het leven van alle bewoners. In een bar, met heerlijke tapas. Tijdens het natafelen, al pratend en lachend en genietend van traditionele desserts.Op een plein, waar de verschillende geuren je tegemoet komen. Eten in Murcia is een ervaringen voor alle zintuigen; waar kwaliteitsproducten, gastvrijheid en authentieke smaken samenkomen.
Zoals het Spaans Verkeersbureau laat weten: ‘In de Regio Murcia is de tafel altijd gedekt en laat iedere hap een speciale herinnering achter.’