
De Boeing 787 van KLM die sinds zaterdag 28 februari aan de grond stond op de luchthaven van Dubai, is onderweg naar Schiphol. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij. Hoewel het toestel zonder passagiers terugkeert, benadrukt KLM dat de veiligheid van de vluchtuitvoering de hoogste prioriteit heeft gehad.
Het toestel stond bijna twee weken in de Verenigde Arabische Emiraten. KLM laat weten dat de afgelopen periode is gebruikt om zorgvuldig te beoordelen op welke wijze de vlucht (een vlucht zonder passagiers) veilig kon worden uitgevoerd.
Extra veiligheidsmaatregelen
Vanwege de huidige veiligheidssituatie in de regio zijn er voor deze specifieke vlucht extra voorzorgsmaatregelen getroffen. Hoewel de aard van deze maatregelen niet in detail wordt toegelicht, is het duidelijk dat KLM geen enkel risico wilde nemen bij het terughalen van de Dreamliner.
Geen reizigers
Een woordvoerder van KLM betreurt dat er geen reizigers aan boord konden: ‘We hadden uiteraard graag reizigers mee teruggenomen naar Nederland, maar gezien de vigerende veiligheidseisen was dat op dit moment niet verantwoord.’
Repatriëring reizigers
Voor de reizigers die nog in de regio verblijven en wachten op een vlucht naar huis, is er een nauwe samenwerking met de overheid. KLM blijft in nauw contact met het ministerie van Buitenlandse Zaken om te kijken hoe en wanneer gestrande Nederlanders gerepatrieerd kunnen worden.
Geef een reactie