
De hoogste alarmfase is uitgeroepen op het Indonesische eiland Bali, vanwege de vulkaan Gunung Agung die op uitbarsten staat. Vanwege de angst hiervoor zijn al bijna 50.000 mensen op de vlucht geslagen. De vulkaan brak voor het laatst uit in 1963, waardoor destijds meer dan 1.100 mensen om het leven kwamen.
Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken is afgelopen vrijdag aangepast. Het advies luidt ‘Er is gevaar voor uitbarsting van de vulkaan Agung op het eiland Bali. Als voorzorgsmaatregel worden dorpen rondom de vulkaan geëvacueerd. Vermijd de omgeving van deze vulkaan. Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Volg het advies op van de lokale autoriteiten en reisagent.’
Vluchten richting Bali worden niet geannuleerd. Garuda Indonesia houdt het nieuws nauwlettend in de gaten. ‘We zijn alert. De luchthaven is nog open’, aldus Rick Wouters, Sales & Marketing Manager. ‘Nu is er nog niets aan de hand.’
Volgens de NOS volgen TUI en Corendon het nieuws over de vulkaan op de voet, maar zien ze ook nog geen noodzaak om vluchten richting Bali te annuleren.
Bali is een bij Nederlanders erg populaire vakantiebestemming. De vulkaan bevindt zich op kilometer van het bij toeristen van Ubud en op 80 kilometer van Kuta.