
Hato Airport, het internationale vliegveld van Curaçao, heeft zes eGates in gebruik genomen. Hiermee kunnen bezoekers van het eiland die ouder zijn dan 18 jaar en in het bezit zijn van een Europees, Canadees of Amerikaans paspoort dit automatisch laten controleren.
Er staan zes eGates in de aankomsthal en twee eGates in de vertrekhal van het vliegveld. Het systeem kan in een paar seconden een paspoort scannen en controleren. Hiermee wil het vliegveld meer service bieden aan de arriverende en vertrekkende bezoekers.
Om gebruik te maken van de eGates hebben toeristen en inwoners van Curaçao een paspoort nodig dat is voorzien van een chip. Tevens is het belangrijk om 24 uur voor vertrek naar Curaçao een online ED-kaart in te vullen. Deze ED-kaart is gekoppeld aan het Border Management System van de Curaçaose Immigratiedienst. Wanneer een paspoort bij de eGates wordt gescand, vergelijkt het systeem de paspoortgegevens met de informatie op de ED-kaart. Als de gegevens correct zijn, opent de poort van de eGate zich en kan de bezoeker het land in of uit.