
De Lufthansa Group jaagt GDS’en en hun gebruikers tegen zich in het harnas door per september een heffing te zetten op tickets die via die distributiesystemen worden geboekt. Per ticket bedragen de extra kosten 16 euro. ‘Deze beslissing levert alleen maar nadeel op voor de reisindustrie’, vindt Amadeus.
Volgens de Duitse luchtvaartmaatschappij worden honderden miljoenen aan kosten gemaakt om tickets via de GDS’en beschikbaar te maken. Via de website van Lufthansa en haar dochters worden dezelfde tickets ook aangeboden, maar dan tegen lagere kosten.
Tickets die worden geboekt via de websites van Lufthansa, Swiss, Austrian en Brussels Airlines, alsook via de ticketdesks en het callcenter zijn vrijgesteld van de heffing. Reisagenten moeten volgens Lufthansa boeken via de agentenwebsite om de heffing te ontlopen.
Verlies
‘Als reisbureaus worden gedwongen deze maatregel te accepteren en zij hun boekingsprocedures en systemen moeten wijzigen moeten zij die extra kosten straks ook doorberekenen aan de klant. De reisagent, de klant en de reisindustrie als geheel zijn de grote verliezers in deze’, laat Amadeus in een reactie weten.
Het zou mij niets verbazen dat er straks meer Airlines het voorbeeld van Lufthansa gaan volgen.
Ordinaire prijsverhoging van Lufthansa Group en erg dom met alleen maar verliezers
Ps Pyton
Hier loop je op leeg qua development aparte api s zeer arbeidsintensief en nul betaling van LH om het te maken ….
Succes zou ik zeggen
Dit klinkt als een mooie kans voor providers als Pyton met ons product Elsy Arres. We merken steeds vaker dat Airlines ons contacten over een direct-connect
Bijzonder jammer dat LH groep het level playing field verlaat en een oorlogje met de GDS-en op deze manier voert. Wij worden nu gedwongen of de prijzen integraal te verhogen (uiteindelijk gaat de consument of de corporate betalen) dan wel de verkoop op te schorten. Hoe dan ook … het lijkt ons geen verkoopbevorderende actie.