
Vanochtend werd bekend dat Sebastian Ebel met ingang van 1 oktober 2022 Fritz Joussen opvolgt als de CEO van de TUI Group, maar wat weten we over de aanstaande CEO?
Sebastian Ebel werd geboren in 1963, getrouwd en vader van vijf kinderen. Hij doet aan sport, vooral voetbal, en is lid van de synode van de Evangelisch-Lutherse Kerk in Braunschweig. Hij studeerde bedrijfskunde aan de Technische Universiteit van Braunschweig en aan de Philipps Universiteit van Marburg. Na zijn studie bedrijfskunde volgde hij een management trainee-programma bij Salzgitter AG aan het begin van zijn beroepsloopbaan.
Hij begon zijn carrière in de toeristische sector als lid van de raad van bestuur van de voormalige dochteronderneming Hapag-Lloyd Touristik, dat destijds een bedrijfsonderdeel van de voormalige Preussag Groep was. Tussen 2008 en 2013 werkte Sebastian Ebel buiten TUI in andere bedrijfstakken, onder meer als Chief Financial Officer en later Chief Operating Officer bij de A.T.U. Group en vervolgens als Managing Director bij Vodafone Duitsland, het grootste bedrijf van de Vodafone Group. In februari 2013 keerde Sebastian Ebel terug naar TUI, waar hij eerder als divisiedirecteur (1998-2003) en Group Board Member (2001-2006) werkzaam was geweest.
Vóór de fusie van TUI AG en het voormalige TUI Travel PLC in december 2014 was Sebastian Ebel in de raad van bestuur van TUI verantwoordelijk voor operations, laatstelijk als Chief Operating Officer. In deze rol speelde hij een sleutelrol bij het vormgeven van de fusie met TUI Travel. Na de succesvolle fusie was hij ook als Chief Human Resources Officer en Labour Director van de nieuwe Tourism Group en was verantwoordelijk voor de post-fusie- en integratieprogramma’s.
Sebastian Ebel is sinds 2021 Chief Financial Officer van TUI AG. Daarvoor was hij als lid van de raad van bestuur van 2014 tot 2020 verantwoordelijk voor de groeisectoren Destination Experiences, Hotels & Resorts en Cruises, waaronder de bedrijven Robinson, TUI Magic Life en TUI Musement, alsmede TUI-deelnemingen zoals RIU, Atlantica Hotels, TUI Cruises en Hapag-Lloyd Cruises. Naast zijn rol in de groepsdirectie was hij voorzitter van de Raad van Bestuur van TUI Duitsland, die de touroperators in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Polen omvat, van 2015 tot 2017.
Zijn TUI-collega’s die via vanuit TUI-berichtgeving aan het woord komen zijn enthousiast over de aanstelling van Ebel. Bijvoorbeeld de vertrekkende CEO Friz Joussen in de brief die hij schreef aan collega’s naar aanleiding van de bekendmaking van zijn naderende afscheid. ‘Sebastian Ebel is een uitstekende keuze voor het volgende hoofdstuk van TUI. Hij staat zeer dicht bij de operationele operatie, heeft ruime ervaring in het toerisme en in het leiden van grote organisaties. Hij zal in staat zijn TUI weer naar winstgevende groei te leiden. Hij heeft dit intern bewezen toen hij met succes leiding gaf aan de hotels, cruises, leisure en in de Raad van Bestuur.’
Ook Dieter Zetsche, voorzitter van de raad van commissarissen van TUI AG, is positief over Ebel: “De crisis die ons bedrijf heeft bedreigt, is overwonnen. We gaan nu de volgende fase in. Sebastian Ebel wordt de nieuwe CEO van TUI. Hij is een uitstekende keuze voor de nieuwe start na de coronacrisis. Als lid van de raad van bestuur was Sebastian Ebel jarenlang verantwoordelijk voor de strategische groeisectoren hotels, cruises en activiteiten en heeft hij deze ontwikkeld tot de meest winstgevende segmenten van de groep. Ik heb de afgelopen jaren nauw met hem samengewerkt en heb grote waardering voor zijn deskundigheid en betrouwbaarheid. Ik ben ervan overtuigd dat hij TUI naar nieuwe successen zal leiden. Hij is bijzonder ondernemend en heeft duidelijke strategische en operationele ambities voor de ontwikkeling van TUI. Hij zal de versterking van de balans aansturen en heeft duidelijke ambities voor product, service en winstgevende groei van de verschillende businessonderdelen.”