
Luchthaven Schiphol heeft een nieuw passagiersrecord gevestigd. In 2014 reisden 55 miljoen vakantiegangers en zakenreizigers via de airport, flink meer dan vorig jaar. Ook Rotterdam en Eindhoven, onderdeel van de Schiphol Group, deden het goed.
Topman Jos Nijhuis oogde tevreden tijdens de Nieuwjaarsreceptie op Schiphol. ‘Er is groei over de hele breedte, zowel qua passagiers als vracht.’ Reden om achterover te leunen is er volgens hem echter niet. ‘We moeten er, samen met KLM en andere airlines, hard aan werken om de rol van Schiphol als mainport te versterken.’
Schiphol investeert al enkele jaren fors. In de loop 2015 zal de nieuwe centrale security opgeleverd worden, evenals alle aanpassingen en verbeteringen aan lounge 1 en 2. Deze investeringen hebben als doel het comfort van de reiziger te vergroten en de efficiëntie in het (boarding)proces voor de reizigers en de luchtvaartmaatschappijen te vergroten.
‘Maar’, zo zei Nijhuis in zijn Nieuwjaarsrede, ‘we kunnen nog meer doen om de Mainportrol van Schiphol te versterken. We vinden allemaal dat de bereikbaarheid van Schiphol beter kan. De Noord/Zuidlijn moet worden doorgetrokken tot aan Schiphol. De Mainport Schiphol zit te wachten op een extra directe ov-verbinding met de stad Amsterdam. Natuurlijk: de uiteindelijke beslissing is aan de politiek. Maar onze insteek is helder: we moeten het gewoon doen!’
Foto: Op de nieuwjaarsreceptie van Schiphol (vlnr): Anton Vos (KLM), Flip Nellissen (Schiphol), Hanne Buis (Schiphol), Steven van der Heijden (Corendon) en Frank Oostdam (ANVR).