
Arkefly gaat opnieuw op Cyprus vliegen, zo bevestigt directeur Steven van Nieuwenhuijzen van TUI Nederland tegenover TravMagazine. Met ingang van zomer volgend jaar vliegt Arkefly twee keer in de week vanaf Amsterdam Schiphol naar het eiland in de Middellandse Zee. Het Belgische zusje Jetairfly vliegt ook op Cyprus en onderhoudt de verbinding vanaf Brussel één keer in de week. Arkefly vloog eerder van 2010 tot en met 2012 op Cyprus.
Fantastisch
Ondanks het ontbreken van vluchten met het eigen Arkefly had TUI volgens Van Nieuwenhuijzen in 2014 een ‘fantastisch jaar’ op Cyprus, na het slecht verlopen 2013 vanwege de bail out Cyprus (in maart 2013). Uiteindelijk werd een plus genoteerd van 91 procent ten opzichte van 2013. De eerste nieuwe vlucht met Arkefly staat gepland vanaf 5 april 2015.
Ideaal
‘Cyprus heeft een prima klimaat. Wat de temperatuur betreft, is het een ideale bestemming in het voorjaar, vooral in april, maar ook in november. Het is een goed alternatief voor bijvoorbeeld de drukke Canarische Eilanden’, zegt Van Nieuwenhuijzen, die de gevarieerdheid van het eiland roemt.
‘Het achterland is makkelijk bereikbaar per huurauto en biedt veel mogelijkheden, van het Troodos gebergte tot de talloze opgravingen verspreid over het eiland die teruggaan tot de Oud Griekse en Romeinse tijd. De accommodaties zijn van hoog niveau en vaak niet al te groot waardoor een gezellige sfeer is gewaarborgd.’