
Het aantal passagiers op Nederlandse vliegvelden is in het eerste kwartaal van 2017 met 9 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. In totaal werden 15,5 miljoen personen vervoerd via Schiphol en de vier regionale luchthavens.
Dat blijkt uit de Kwartaalmonitor Luchtvaart van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De sterkste passagiersgroei was bij Groningen Airport Eelde, met ruim 30 procent meer reizigers. Dat komt vooral doordat het aantal lijndiensten is uitgebreid. Er reisden 31.000 passagiers via de luchthaven, 0,2 procent van het totale aantal Nederlandse passagiers.
Ook vliegveld Eindhoven zag een flinke stijging. Met name het aantal intercontinentale passagiers nam toe, met 50 procent. In 2011 startte Eindhoven met vluchten naar Noord-Afrika. Sindsdien is het aantal intercontinentale passagiers toegenomen van 7000 in heel 2011 naar 37.000 in het eerste kwartaal van 2017.
De twee andere regionale luchthavens, Rotterdam The Hague en Maastricht Aachen, zagen het aantal passagiers dalen.
Schiphol
Het aantal reizigers op de nationale luchthaven Schiphol steeg met 8,5 procent naar 14 miljoen. Het aantal vluchten groeide met 5 procent tot 112.000. De populairste bestemming vanaf de Amsterdamse luchthaven was Londen Heathrow, waar 376.000 passagiers heen reisden. Daarna volgen Barcelona – El Prat, Parijs Charles de Gaulle, Londen Gatwick en Dublin. De luchthavens van Londen worden vaak als overstaplocatie gebruikt.