
Voor het eerst in zeven jaar wordt een afname verwacht van het aantal buitenlandse toeristen dat New York bezoekt, door het aantreden van Donald Trump als president. Marketingbureau NYC & Company zegt dit jaar 300.000 minder internationale toeristen te verwachten dan in 2016, zo meldt NU.nl. Vorig jaar kon New York nog rekenen op 12,7 miljoen internationale toeristen.
Volgens NYC & Company hebben de uitspraken en acties van Trump, waaronder het inreisverbod dat even van kracht was, het beeld over de gastvrijheid van de Verenigde Staten op een negatieve manier beïnvloed.
Mogelijk geldt dit ook voor de rest van het land. Volgens Tourism Economics, een internationaal bedrijf dat reistrends voorspelt, zou het aantal buitenlandse toeristen naar de Verenigde Staten tussen 2016 en 2018 jaarlijks wel eens met 6,3 miljoen kunnen afnemen. De afnemende interesse in reizen naar Amerika waren volgens Tourism Economics direct na de presidentsverkiezingen al zichtbaar. Na de inauguratie van Trump en de invoering van het inreisverbod daalde de interesse nog verder.
Grappig: wij konden dit een maand geleden al heel duidelijk zien op http://www.vliegennaar.nl aan de afname van het aantal alerts voor New York / de VS zoals toen ook besproken hier op Travmagazine, zie https://www.travmagazine.nl/interesse-in-reizen-vs-neemt-af/
Diverse lezers die duidelijk minder goed aangesloten waren deden daar toen nogal schamper over ….